Podcasty

Využite silu podcastov pre rast Vašej značky

Podcasty nie sú len zábavným alebo informatívnym médiom – môžu byť vynikajúcim nástrojom na budovanie značky a oslovenie zákazníkov. Viaceré štúdie naznačujú, že podcastová reklama sa stáva jedným z kľúčových prvkov pre značky orientované priamo na spotrebiteľa. Ale ako efektívne propagovať váš produkt cez podcasty a využiť ich silu na posilnenie značky?

Podcasty spoločnosti Bauer Media Slovakia sa radia medzi najpočúvanejšie a najznámejšie na scéne podcastov. V rebríčku najpočúvanejších podcastov na Slovensku sa na najvyšších priečkach nachádzajú podcasty z dielne Bauer Media - podcasty Braňo Závodský Naživo, Nezhasínaj! a true crime podcast Kriminálne spisy. V TOP 10tke má svoje miesto aj podcast Bekimovo horúce kreslo, ktorý vyhral prestížne ocenenie SOWA 2023.

Podcasty vs. tradičné média

Štúdie zdôrazňujú, že poslucháči podcastov považujú podcastovú reklamu za najvýraznejšiu formu zvukovej reklamy. Hlavným publikom je skupina vo veku 18-29 rokov a priemerná počúvanosť medzi poslucháčmi dosahuje až 2,5 hodiny týždenne.

* podľa prieskumov Go4Insight

Formy reklám v podcastoch

Partnerstvo podcastu: Vopred nahrané reklamné spoty sa vkladajú do jednotlivých epizód podcastov. Spot sa spustí zvyčajne po úvodnom slove, komunikuje hlavnú myšlienku vašej reklamy. V rámci partnerstva podcastu získate reklamný spot zviazaný priamo s predanou epizódou, priestor na webe konkrétneho vydavateľa podcastu, bannerovú plochu a príspevok na sociálnych sieťach, v ktorom bude označená vaša stránka.

Natívna reklama: Natívné reklamy sú navrhnuté tak, aby splynuli s podcastom. Tieto reklamy napodobňujú štýl a formát obsahu, čo ich robí menej rušivými a zaujímavejšími. Moderátor predstavuje značku ako prirodzenú súčasť príbehu.

Podcastová epizóda na mieru: Máte produkt alebo službu o ktorej chcete povedať konkrétnej cieľovej skupine? V tom prípade bude podcastová epizóda na mieru tým správnym riešením. Naši podcasteri sa budú aktívne venovať vopred dohodnutej téme s hosťom, ktorého je možné do podcastu zvoliť podľa vašich preferencií.

Podcast na mieru: V prípade, že ste nenašli vyhovujúci podcast pre vaše marketingové aktivity, poskytujeme možnosť vytvorenia podcastovej série na mieru. Navrhnite si vlastnú tému, vyberte moderátora a my vám vytvoríme podcast podľa vašich preferencií.

Čo hovoria prieskumy?

Podľa prieskumu Go4Insight, majú podcasty výnimočnú schopnosť budovať dôveru a vzťah medzi poslucháčmi a moderátormi. Podcasty počúva aspoň raz do týždňa 34% online populácie, pri frekvencii počúvania aspoň raz za mesiac, je to presne 50% populácie. Vzhľadom na rastúce výzvy, ktorým čelia značky orientované na spotrebiteľa, sa podcasty stávajú bezpečným a autentickým médiom na propagáciu produktov. Dôvera v podcasterov vytvára pevný základ pre úspešnú reklamu.

Vzhľadom na ich rastúci význam je tento kanál nielen efektívnym spôsobom oslovenia relevantných spotrebiteľov, ale aj prostriedkom na budovanie dlhodobej dôvery voči značke. Pre viac informácií kontaktujte prosím naše digital sales oddelenie (digital.sales@bauermedia.sk).